Jak urządzić pokój przyjazny dzieciom?

wnetrzewdomu on Październik 23, 2018

Mały człowiek ma inne potrzeby, niż dorosły. Potrzebuje więcej przestrzeni, aby móc swobodnie się bawić, ale także wygodnych i funkcjonalnych mebli, gwarantujących wartościowy odpoczynek oraz przyjazne środowisko do nauki i rozwoju.

Inaczej musimy podejść do dzieci w różnym wieku: nastolatek będzie miał zupełnie inne potrzeby, niż siedmio- czy dziesięciolatek. Jak więc zaprojektować pokój, który posłuży naszemu dziecku, a który łatwo będzie można modyfikować w miarę, jak nasza pociecha zacznie dorastać?

 

Bądź gotowy na zmiany


W miarę dorastania naszej pociechy jej potrzeby zaczną się drastycznie zmieniać. Z tego względu, podczas projektowania wnętrz w domu lub mieszkaniu, powinniśmy zostawić sobie pewien margines na przyszłe zmiany, tak aby nie wymagały one drastycznego, generalnego remontu. Warto przy tym pamiętać, że pokój dziecięcy pełni jednocześnie bardzo dużo funkcji: jest sypialnią, bawialnią, gabinetem do pracy, miejscem spotkań towarzyskich. Powinniśmy więc dobrać takie meble i dodatki, aby wszystkie te elementy można było ze sobą pogodzić. Mając na względzie szereg nieuniknionych zmian i poprawek, VOX przygotował specjalne serie mebli, które mogą zainspirować nas do aranżacji pokoju dla dziecka. Kolekcja Baby będzie idealna dla maluszków, podczas gdy Young VOX zawiera propozycje dla dzieci starszych oraz nastolatków.

pokój dziecięcykolekcja Young Users, VOX

 

Bezpieczeństwo ma znaczenie…


…szczególnie, gdy projektujemy pokój dla bardzo małego dziecka. W takiej aranżacji szczególną uwagę należy poświęcać z pozoru błahym drobiazgom, jak kanty mebli, materiały, z których zostały wykonane, dostęp do gniazdek elektrycznych etc. Aranżując pokój dla ciekawego świata kilkulatka musimy przewidzieć, gdzie dziecko zechce zajrzeć czy czego postanowi dotknąć i przygotować pokój w taki sposób, aby żaden jego element nie stanowił dla naszej pociechy zagrożenia.

pokój dziecięcykolekcja Maxim, VOX

 

 

Każde dziecko ma inne znaczenie


Z wiekiem potrzeby i poczucie estetyki naszych pociech ulega zmianie. To naturalny proces, dlatego projektując pokój dla dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jakim jest wieku, czym się interesuje i jakich funkcjonalności potrzebuje. VOX, we współpracy z szeregiem specjalistów, podzielił meble do pokojów dziecięcych na szereg kolekcji, dzięki czemu rodzicom łatwiej dokonać wyboru przy okazji projektowania pomieszczenia.

pokój dziecięcykolekcja Tuli, VOX

 

Pokój dla maluszka


Aranżując wnętrze dla bardzo małego dziecka musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo. Z tego powodu warto zastanowić się nad wyborem mebli o zaokrąglonych brzegach, które redukują ryzyko bolesnego zderzenia z krawędzią mebla. Dodatkowo możemy zdecydować się na meble z grafikami, np. z kolekcji VOX 2PIR – w połączeniu z kolorowymi ścianami dadzą przyjazne wnętrze idealne dla małego dziecka.

Gdy urządzamy pokój dla niemowlęcia, nie możemy zapomnieć o przewijaku, który może być np. integralną częścią komody lub innego mebla. Musimy także pamiętać o odpowiednim łóżeczku, najlepiej ze szczebelkami. Niektóre modele oferowane przez VOX można modyfikować tak, by zdjąć ramę ze szczebelkami, gdy nie będzie już ona potrzebna. Szafy również powinny być pojemne, aby pomieściły wszystkie zabawki, ubranka i niezbędne kosmetyki. Aranżując pokój niemowlęcy możemy również zdecydować się na meble z wysuwanymi półkami, bez wystających rączek i uchwytów.

pokój dziecięcykolekcja Milk, VOX

 

Pokój dla przedszkolaka 


Pod względem umeblowania, VOX Evolve to ciekawa propozycja wykończenia pokoju dla przedszkolaka. Ergonomiczne, solidnie wykonane meble dobrze komponują się zarówno z kolorowym, jak i stonowanym wnętrzem. W parze z wygodnym łóżkiem i przestronnymi szafami idzie także niezbędne do nauki, wygodne biurko. Jest to zestaw na tyle uniwersalny, że znajdzie swoje zastosowanie także w pokoju młodych nastolatków. Aby dopełnić wystroju pomieszczenia, warto zaopatrzyć je w dobrej jakości lampkę na biurko, która zapewni właściwe światło punktowe niezbędne do rysowania czy odrabiania zadań.

pokój dziecięcykolekcja Evolve, VOX

 

 

Pokój dla nastolatka 


Jeżeli Twojemu dziecku coraz coraz bliżej do liceum, warto postawić na bardziej poważny, lecz wciąż przyjazny wystrój wnętrza. VOX Concept to zupełnie nowa kolekcja dedykowana nastolatkom, zapewniająca maksimum funkcjonalności przy jednoczesnym utrzymaniu atrakcyjnego designu. Kolekcja odpowiada na potrzeby młodych prawie-dorosłych ludzi, którzy potrzebują więcej przestrzeni do pracy, ale także strefy tylko dla siebie.

pokój dziecięcykolekcja Evolve, VOX

 

Inspiruj się już istniejącymi propozycjami


Wnetrzewdomu.pl projektuje wnętrza każdego typu, także te przeznaczone dla dzieci i nastolatków. Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać odpowiednie umeblowanie oraz zaaranżujemy wystrój całego pokoju. Jeżeli masz już jakąś wizję, chętnie dostosujemy ją do potrzeb Twojego dziecka tak, aby jego pokój był bezpieczny i spełniał wszystkie zadania, do jakich został przeznaczony. Jesteśmy również świadomi różnic pomiędzy designem dedykowanym dziewczynkom i chłopcom – dostarczymy Ci najlepszy projekt dla zadanego budżetu i czasu realizacji. Decydując się na współpracę z nami zyskujesz rzetelną poradę, nowoczesny projekt spełniający wymogi współczesnego – lub innego wybranego przez Ciebie – designu oraz pełne wsparcie w momencie aranżacji wnętrz w domu lub mieszkaniu.

 

Masz pytania, napisz do nas:


Korzystając z formularza akceptujesz warunki Regulaminu Serwisu Internetowego oraz Politykę Prywatności.

 

 

 

0 comments
Post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Skontaktuj się przez Messengera